Музей заводу

МУЗЕЙ ЗАВОДУ: ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ДЛЯ НАЩАДКІВ НЕ ТІЛЬКИ СПОГАДИ…

За більш ніж вікову історію Державне підприємство «Одеський авіаційний завод» разом із своїм колективом переживав багато різних подій , але однією із важливіших можна за правом вважати приурочене до 90-річчя заводу створення історичного Музею.

Наполегливою працею заводчан (колективу заводу): будівельників, дизайнерів, архівістів-істориків, колекціонерів, вдалося створити унікальну експозицію історії не лише самого підприємства, а свого роду огляд розвитку авіабудування на півдні України протягом ХХ століття.

Багато зусиль доклали небайдужі до підприємства заводчани, збираючи по крупицях залишки документів, газет, світлин, карток по всьому світу, формуючи колекцію експонатів для музею та реставруючи їх. Експозиція постійно доповнюється новими експонатами, а зусилля та робота з пошуку нових історичних фактів та матеріалів триває кожний день.

Основну експозиції складають колекційні лінії, які не мають аналогів у жодному музеї світу.

У центрі уваги відвідувачів – монумент першому серійному літаку в історії заводу Анатри – «Анатра – Анасаль», який назавжди застиг на постаменті часу…

Без сумнівно титанічні зусилля колективу вкладені у створення музею не лише надбання заводу, а й по справжньому надбання всієї Держави.

Це історія заводу, людей і Держави, минуле – сьогодення та майбутнє.

Спадок для майбутніх поколінь!