Льотні випробування

Льотні випробування літака Л-39М на Державному підприємстві «Одеський авіаційний завод».

 

На виконання Договору про закупівлю послуг з виконання дослідного капітального ремонту за державні кошти, укладеного між Державним підприємством «Одеський авіаційний завод» і Центральним управлінням забезпечення авіації та протиповітряної оборони озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України, 07.12.2021 року на ДП «ОАЗ» успішно виконані два випробувальних польоти літака Л-39М №934670 відповідно до затвердженої Програми льотних випробувань. Літак готується до остаточного приймання і перельоту до експлуатуючого підрозділу.

Цей літак є одним з трьох літаків, модернізованих на ДП «ОАЗ» до рівня Л-39М раніше в тісній кооперації з вітчизняними підприємствами-співвиконавцями. Встановлений сучасний літаковий бортовий тренажерний комплекс виготовлений таким чином, щоб максимально наблизити інформаційне поле кабіни до інформаційного поля бойових літаків-винищувачів і штурмовиків. Апаратні та програмна частини авіаційного комплексу виготовлені в Україні в рамках програми імпортозаміщення. Використання Л-39М дозволяє відпрацьовувати у реальному польоті дії льотчика та відновлювати і підтримувати під наглядом інструктора льотні навички, потрібні під час перехоплення повітряних цілей та роботі по наземним цілям, а також інші бойові алгоритми без застосування реальних бойових пусків. Літак Л-39М забезпечує суттєву економію фінансових коштів та збереження ресурсів бойових літаків, підвищує безпеку льотної підготовки.

За підтримки Державного концерну «Укроборонпром», підприємство на цей час успішно завершує виконання Державного оборонного замовлення 2021 і готується до виконання завдань 2022 року задля задоволення потреб Повітряних Сил Збройних Сил України та інших Замовників.